اقدام پژوهی بهبود عملکرد درس املاء با روش تقویت اعتماد به نفس


در حال بارگذاری
8 آذر 1395
word
565 بازدید
۲,۲۰۰ تومان
خرید

اقدام پژوهی بهبود عملکرد درس املاء با روش تقویت اعتماد به نفس به بررسی تقویت نوشتن دانش آموزان با روش ایجاد اعتماد به نفس پرداخته است

دانلود اقدام پژوهی بهبود عملکرددانش آموز سوم راهنمایی دردرس املاء باروش تقویت ایجاداعتمادبه نفس

نوع فایل ورد می باشد

اقدام پژوهی بهبود عملکرد درس املاء با روش تقویت اعتماد به نفس

(مقدمه):

یکی از ناتوانیهای یادگیری – بیان نوشتاری است. بیان نوشتاری به ارتباط اندیشه ها با یکدیگر از طریق علائم نگاره ای اشاره دارد.این مسئله مستلزم داشتن فکری  برای ارتباط  داشتن زبانی برای بیان افکاری ،ترجمه زبان شفاهی به علائم گفتاری و توانایی در نوشتن این علائم به صورتی که دیگران بتوانند افکارموردنظر رابفهمند است .

علاوه بر دست خط  وهجی کردن به عنوان پیش نیازهایی برای بیان گفتاری ، پیش و نیاز مهمتر، رشد زبان  می باشد . دانش آموزان مبتلا به ناتوانی یادگیری از نوشته های دیگران استفاده می کنند و امتحانات شفاهی به امتحانات کتبی ترجیح می دهند. مشکل اصلی اکثریت کودکانی که به مسائل بیان و نوشتن مبتلا هستند   ناتوانی آنها درسازمان دادن به افکار خویش وتبدیل آنها به شکل صحیح ارتباط نوشتاری است.

مشکل بعدی دانش آموز اعتماد به نفس اوست اعتماد به نفس تأثیر مهمی در سازماندهی رفتارهای سالم و سازنده فردی و اجتماعی انسان‌ها دارد، در نتیجه والدین، نهادها و مربیان آموزشی همه می‌خواهند بدانند بهترین راه برای درونی کردن این حس در کودکان و نوجوانان چیست؟ به ویژه که پژوهشگران روانشناسی نیز معتقدند فقدان اعتماد به نفس در افراد، پایه و اساس بسیاری از معضلات اجتماعی است.

کسی که فاقد اعتماد به نفس باشد ، درتحصیل ناموفق است ، در کارها نیازمند است که به دیگران اتکا کند و برای جلب نظر دیگران ناگزیر است مطابق با میل آنان رفتار کند و دشواری هایی را متحمل شود. شخصیت موجود چنین افرادی به مراتب پائین تر از شخصیت واقعی آنهاست و برای همین آنها دچار احساس حقارت و تحت تأثیر عوامل مأیوس کننده هستند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.