پاورپوینت متره و برآورد حاد کارهای ساختمانی


در حال بارگذاری
30 دسامبر 2017
Powerpoint
1
33
277 بازدید
3,300 ریال
خرید

با سلام و وقت بخیر با پاورپوینت متره و برآورد حاد کارهای ساختمانی در خدمت شما هستیم فایلی که به صورت کامل و جامع به موضوع پرداخته است در ادامه با ویژگی ها و قسمت هایی از متن این پاور آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

پاورپوینت متره و برآورد حاد کارهای ساختمانی

تعداد اسلایدها:33

پاورپوینت متره و برآورد حاد کارهای ساختمانی

یکی از فاکتور های اساسی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز، تعیین و محاسبه مقادیر مصالح مورد نیاز و سپس برآورد ریالی پروژه از روی آن مقادیر محاسبه شده می باشد .

در ابتدا مشخص شدن دو بعد از مسئله برای مجریان پروژه نقش اساسی دارد :

الف) مقدار مصالح مورد نیاز ، در طول پروژه چقدر بوده تا در طول پروژه با توجه به زمان بندی نسبت به تهیه آنها یا سفارش مصالح اقدام نمایند .

ب) هزینه مالی پروژه در صورت اجرا شدن چقدر خواهد بود ؟

بنابر این در طرح های عمرانی ، از یک بعد مقادیر مصالح مورد نیاز مطرح است و از طرف دیگر بحث هزینه ها. این دو موضوع در متره و برآورد مورد بررسی قرار میگیرد.

متره و برآورد ساختمان چیست ؟

متره و برآورد (به انگلیسی: Quantity surveying and estimating) در مهندسی عمران به فرایند اندازه گیری مقدار مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقدار مصالح به کار رفته در یک پروژه اجرا شده گفته می شود. این اندازه گیریها و آنالیز ها معمولاً در جدول هایی خاص انجام می گیرند که به آنها صورت وضعیت گفته می شود. متره و بر آورد یکی از زیر مجموعه های مدیریت پروژه است. به افراد شاغل در این حرفه مترور گفته میشود. یک مترور باید درک خوبی از روش های ساخت و ساز و هزینه این روش ها داشته باشد. متره جهت محاسبه مقادیر و برآورد جهت پیش بینی قیمت اجرای پروژه های عمرانی کاربرد دارد.

 راهنمای خرید:
  لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.