دانلود گزارش تخصصی درس نگارش (انشا ء )


در حال بارگذاری
22 مرداد 1396
word
1
۲,۵۰۰ تومان
خرید

دانلود گزارش تخصصی درس نگارش (انشا ء )

دانلود گزارش تخصصی درس نگارش (انشا ء )

نوع فایل گزارش پیش روی شما ورد می باشد

دانلود گزارش تخصصی درس نگارش (انشا ء )

چکیده

نوشتن فرصتي براي انديشيدن ، تجسم نمودن و به خاطر آوردن  است . ديدگاه مشترك درباره ي نوشتن بدين قرار مي باشد ، كه نوشتن برقراري ارتباط و انتقال اطلاعات و عقايد از طريق نظامي از نشانه هاي مكتوب است .  در واقع نوشتن يك آفرينش و خلاقيت تام است كه در يك طرف آن خلق افكار و انديشه ها و در طرف ديگر نظم بخشي اين انديشه ها در قالب هاي زباني مورد نظر قرار دارد  .

در پژوهش حاضر مشکلاتی که در نوشتن یک انشای مطلوب بر سر راه دانش آموزان کلاس هشتم وجود داشت شناسایی گردید سپس با توصیف وضعیتی که دانش آموزان و معلم در آن قرار داشتند و گردآوری اطلاعات مسئله شفاف سازی شده ، با  روش هایی گوناگون که با توجه به مشکلات متعدد نگارشی ، صرفی و نحوی دانش آموزان به کار گرفته شده بود تا حدود زیادی موانع برطرف و افق های جدیدی برابر چشم دانش آموزان برای نوشتن انشا باز گردید و این از بازخورد رفتار دانش آموزان و بررسی انشاهای آنان روشن گردید.

با بررسي الگوي مفهومي در مرحله ي قبل از اقدام به انتخاب را ه هاي موقتي جديدي نمودم،كه عبارت بودند از :

الف : براي درك موضوع ، نوشتن عنوان آن و مقدمه ي مناسب با اطلاعات لازم و كافي در زمينه ي موضوع از طريق سخنراني يا خواندن كتاب هاي متنوع در كلاس ارائه شد.

ب : براي رفع تكرار كلمات و جملا تي كه ناشي از محدود بودن اطلاعات پايه و دامنه ي لغات است از روش هاي مختلفي نظير بازخواني انشاي خود و هم گروه ها، فعال كردن كتابخانه ي كلاسي ، كتابخانه ي مدرسه ، و

تشويق به مطالعه ي كتاب هاي غيردرسي و مجلات رشد دانش آموزو از این طریق افزايش اطلاعات پايه

استفاده از كلمات هم خانواده ، مترادف و مخالف،  اجراي روش بارش مغزي ، نوشتن انشاي گروهي با استفاده از روش پرتوهاي خورشيدي  و … بهره گرفته شد .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.