دانلود مقاله بیدل دهلوی و سوررئالیسم


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
30 نوامبر 2016
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
10
دسته بندی
تعداد بازدید
1105 بازدید
۵۰,۰۰۰ ریال

دانلود مقاله بیدل دهلوی و سوررئالیسم

  • دارای فرمت ورد
  • 10 صفحه کامل
  • منابع درون متنی و پایانی

خرید و دانلود مقاله بیدل دهلوی و سوررئالیسم

چکیده مقاله بیدل دهلوی و سوررئالیسم

سوررئالیسم مکتبی است که برتر از واقعیت را دنبال می کند. سوررئالیسم بیان و تثبیت تفکر دور از فرمان عقل است و رابطه ای با قوانین زیباشناسی و اصول اخلاق ندارد. برای بیرون کشیدن واقعیت که در اعماق ضمیر پنهان آدمی قرار دارد. چند شیوه پیشنهاد می کنند که ساده ترین آنها نوشتن «خود به خود» است. یعنی شاعر هر چه به ذهنش می رسد به تأمل یادداشت می کند؛ اولین جمله خود به خود می آید و جملات دیگر به دنبال آن.

مکتب سوررئالیسم در پی دست یافتن به حقیقت برتر است. می خواهد قید و بندها را در هم شکند و به حقیقت که برتر از نمونه های غیر واقعی است برسد. در این مکتب روح و روان انسان از حجاب اندیشه و منطق رهایی یافته و وجودش از هر پیرایه ای عریان می باشد.

آنچه در شعر بیدل جلوه گری دارد، افراط در آفرینش تصویرهای خیالی و علاقۀ زیاده از حد به جستجوی مضمون های بی سابقه و شگفت انگیز است. در شعر او ایجاد حیرت و سرگردانی، دلهره و هراس، تکیه بر رؤیا و نگارش پریشان به فراوانی دیده می شود که خود می تواند نشانه هایی از مکتب سور رئالیسم باشد.

تحقیق حاضر تلاشی است در جهت تبیین همخوانی شعر بیدل با مکتب سوررئالیسم و پاسخ به این سئوال که آیا در شعر بیدل ردپای سوررئالیسم دیده می شود یا خیر؟ روش تحقیق توصیفی بوده و از طریق مطالعات کتابخانه ای و الکترونیکی صورت می گیرد.

کلید واژه : بیدل دهلوی، سوررئالیسم، سبک هندی.

مقاله در مورد بیدل و سوررئالیسم دارای استانداردهای لازم می باشد تعداد صفحات آ 10 صفحه ورد قابل ویرایش است.شما می توانید هم اکنون نسبت به خرید و دانلود آن اقدام نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.